

Elektroléčba

Elektroléčba patří k fyzikální terapii. Využívá léčebný účinek různých forem elektrické energie. K terapii se používají nízkofrekvenční proudy (do 1000 Hz), středofrekvenční proudy (1-100 kHz) a vysokofrekvenční proudy (nad 100 kHz). Je oblíbená především pro své analgetické a relaxační účinky, zlepšení krevní cirkulace a výživy tkání, utlumení zánětlivých aktivit a v konečném důsledku usnadnění pohybové funkce. Elektroléčba je součástí komplexní péče při léčbě různých neurologických, ortopedických, interních a jiných onemocnění. Doplňuje všechny ostatní fyzioterapeutické postupy.
Druhy elektroléčby, které nabízíme:
Interferenční proudy (nazývaný Endomed): velmi oblíbené středněfrekvenční proudy, které mají výrazně analgetický a relaxační účinek, trofotropní vhodné u chronických stavů
Träbertovy proudy: nízkofrekvenční pulsní proudy, které mají výrazný analgetický účinek s rychlým nástupem
Elektrostimulace / Elektrogymnastika: nízkofrekvenční proudy s dráždivým účinkem pro stimulaci oslabených svalů
Diadynamické proudy: nízkofrekvenční proudy především s analgetickým účinkem, vhodné u akutních stavů
TENS (transkutánní nervová stimulace): nízkofrekvenční proudy s analgetickým účinkem
Magnetoterapie patří mezi bezkontaktní elektroterapeutické metody s biostimulačním efektem. Jedná se o rozšířenou léčebnou metodu. U magnetoterapie je elektrická složka elektromagnetického pole ve tkáních (elektrické napětí a elektrický proud) v průměru 100x menší než u klasické (kontaktní) elektroterapie. Biologické změny ve tkáních vznikají působením nízkofrekvenčního pulzního magnetického pole. Účinky je možno shrnout do šesti základních léčebných skupin a efektů:
- analgetický (protibolestivý)
- myorelaxační (uvolňující spazmy)
- protiedémový (protiotokový)
- vasodilatační (rozšiřující krevní řečiště)
- detoxikační (odbourávání škodlivin) a urychlující látkovou výměnu
- hojivý a regenerační, protizánětlivý, protirevmatický
Ultrazvuk je mechanické vlnění s vyšší frekvencí než je možné zachytit lidským uchem, které se šíří do hloubky. Během léčby se využívá právě pozitivního účinku mechanického vlnění, které v hloubce tkání způsobuje mikromasáž a vznik tepelné energie. Což opět vede ke zlepšení lokální cirkulace, zlepšení prokrvení tkáně, což má za následek ústup bolesti, zlepšení lokálního metabolizmu a svalovou relaxaci. Ultrazvuk se léčebně indikuje u poúrazových stavů, otoků a hematomů, u chronických zánětlivých onemocnění kloubů a dalších degenerativních onemocnění.
Novinkou v Lázních Meziboří je gel s konopným olejem, který je aplikován při léčbě ultrazvukem.
Balíčky procedur
